This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More information

2015-06-10 - Zařazování zahraničních koleček

Protože se neustále množí dotazy, proč se nyní zahraniční (zejména slovenská) xWG zařazují jako česká, chci to zdůvodnit tady, ať je to na jednom místě a případně se na to dá odkazovat.

Dříve se příslušnost státu rozlišovala podle jeho kategorie - bylo cwg pro česká osobní, swg pro slovenská osobní, cle pro české limitky atd. To už ale s rozšířením katalogu o další země není moc udržitelný rozvoj, proto se změnily kategorie jen podle toho, jakého druhu CWG je - osobní, eventové, ... Název kategorie tedy přišel o svoji státní příslušnost, která se separovala do své vlastní nové hodnoty ke každému CWG.

S tím souvisí to, že je třeba patřičnou změnu provést i zde na webu, jelikož web od začátku pracoval pouze s jednorozměrnými kategoriemi. Přidáním dalšího rozměru (vlastně už třetího, protože ještě máme katalog MWG a SQ) už se stala situace neúnosnou a bylo potřeba přijít s komplexnějším řešením.

To řešení ale trvá nějakou dobu naprogramovat, protože se jedná o poměrně značně zásadní změnu v celém systému, která se musí udělat naráz, aby nedošlo ke znefunkčnění některých částí systému kvůli tomu, že by pracovaly ještě se starými kategoriemi, místo nového rozdělení.

Na této změně intenzivně pracuji už několik měsíců a již se blíží do finální fáze kdy bude možné celý web překlopit na nový systém. Protože je ale pro mě důležitá spokojenost uživatelů a snadná použitelnost celého systému, dávám si při vývoji opravdu záležet na tom, abych udělal systém pokud možno ještě lépe použitelný než je v současnosti. Proto konzultuji zamýšlené změny s největšími sběrateli i administrátory a jejich připomínky beru v úvahu. To bohužel také znamená, že vývoj trvá o něco déle, než by se mohlo někomu líbit, ale věřím, že výsledek bude stát za to.

Rád bych tedy ujistil všechny nedočkavce, že situace je v řešení a brzo bude vše zařazené přesně tam, kde má. Do té doby prosím nehlašte že jsou CWG zařazena ve špatných kategoriích, nemá to smysl, protože v současném systému už s tím nemůžeme nic udělat - narazil na svoje limity.

Díky za pochopení a užívejte slunečného počasí a vyražte někam na kešky! :)

19 0 | Published by: niximor
News archive

< Previous news

Newer news >