This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More information

2017-06-27 - Schvalování přidávaných xWG

Od včerejška funguje v systému nová funkce, která má za cíl omezit binec a chybná kolečka v Kolekci - schvalování. Zde bych rád vysvětlil jak to funguje, abychom předešli opakujícím se dotazům.

Nejdůležitější je, že stále může kdokoliv vložit xWG, které ještě není součástí oficiálního Katalogu. Toto xWG si může zařadit do sbírky, nabídnout na výměnu, všechno jako dřív.

Zásadní rozdíl ale nastává hned v zápětí. Takto přidané xWG totiž ostatní uživatelé nejprve neuvidí, dokud neprojde schválením. Nemohou ho tedy vyhledat a nezobrazí se jim když prochází Kolekci. Pokud ale někomu pošlete přímo odkaz na kolečko, tak ho uvidí.

Schvalování provádí současný tým spolehlivých kolegů, kteří se dlouhodobě osvědčili při správě sbírky. Pokud by se stalo, že nebudou stíhat, tým rozšíříme, prozatím to ale není na pořadu dne.

Pokud se stane, že kolečko neodpovídá definici xWG a nemůže být zařazeno, o svoji katalogizaci do sbírky nepřijdete. Pouze kolečko zůstane archivované a ostatní uživatelé ho nadále neuvidí stejně jako před publikací.

V momentě, kdy některý člověk z týmu kolečko publikuje, začne se normálně zobrazovat, bude vyhledatelné a viditelné ve všech výpisech. Budou si ho moct do sbírky zařadit další uživatelé a všechno bude fungovat jako dříve.

Co si od tohoto kroku slibujeme? Hlavně zpřehlednění kolekce, kdy se v ní nebudou vyskytovat různá podivná kolečka, která někdo zařadil jako úplné nesmysly. Zároveň to i ušetří práci kolegům, kteří nebudou muset řešit tolik stížností na špatná kolečka nebo duplicity. Toto by mělo být odhaleno už při schvalovacím procesu a sloučení tak proběhne automaticky místo publikace.

S tímto přichází ještě jedna důležitá změna - a to sice povinnost při zakládání kolečka nahrát fotku. Často se totiž stane, že když někdo kolečko zakládá, do poznámky neuvede dostatečně přesný popis, takže nelze identifikovat, jedná-li se skutečně o novou verzi, nebo o duplicitu. Každý tedy musí při zakládání kolečko vyfotit a fotku k nově založenému kolečku přiložit. Fotka nemusí mít publikovatelnou kvalitu, je na správcích, aby ji případně použili jako oficiální obrázek kolečka, není to podmínkou schválení. Stejně tak fotka nemusí být oříznutá a nemusí mít bílé pozadí. Primárně jde čistě o dokumentaci toho, jak kolečko vypadá, aby se dal správně vyplnit popisek.

A samozřejmě je možné, že současný systém se bude v budoucnu dále vyvíjet a měnit podle toho, jak se osvědčí. V současnosti to tedy berte jako ostrý testovací provoz nového přístupu a časem uvidíme, jestli se bude něco měnit.

A ještě jedna poznámka na závěr - vznikne docela slušná statistika toho, kdo co zakládá do Kolekce. Pokud tedy někdo bude soustavně plnit Kolekci nesmyslnými kolečky, je mu možné odebrat možnost nová kolečka zadávat. Berte to prosím jako varování a jasný vzkaz, že tu chceme mít pořádek.

Díky za pozornost :)

16 0 | Published by: niximor
News archive

< Previous news

Newer news >